Theater Online
Határon Túli Színházak
Instagram
  • Nyitólap
  • Programok
  • Színházak
  • Bemutatók
  • Személyek
  • Hírek
  • Írások
  • Kisvárdai Fesztivál
  • TESzT

Hírek

A Borókagyökér Egyesülethez kerültek a Költészetünk Ünnepe jótékonysági árverésének bevételei

2022. április 22.
A Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulatának néhány tagja, a Költészetünk Ünnepe című, a magyar lírát ünneplő rendezvény önkéntes szervezői csütörtökön adták át a Borókagyökér Egyesületet vezető Szejke Juditnak azt a jótékony célra szánt összeget, amely az idei rendezvény keretében szervezett árverés során gyűlt össze.
Az eseményen Nemes Nagy Ágnes Szomj című verse alapján vitték vászonra benyomásaikat szatmári fiatal alkotók: Nagy Gabriella, Bántó Fanni, Simionaş Varga Anna, Balog Tamás és Erdei Máté. Még aznap, a késő délutáni órákban el is árverezték a műveket, azzal a céllal, hogy a bevétellel ukrajnai bajba jutottakat támogasson a társulat. Az árverésen kelt el Sălăjan Kinczel Mircea festménye is, aki ugyan nem a helyszínen alkotott, de a jó ügy mellé állva felajánlott egy nemrég vászonra vitt József Attila-portrét.

A szervezők az összesen 1400 lejes összeggel a Borókagyökér Egyesületet támogatták, melynek székhelyén, a Lépésházban és a Lépés-szállásokon a háború kezdete óta sok száz ukrajnai menekült talált már átmeneti otthonra, hosszabb-rövidebb időre. Az egyesület vezetője elmondta, az adományból a működési költségek egy részét fedezik majd.

Válogatás az archívumból

  • George és Lennie
    George és Lennie
    George és Lennie
    George és Lennie
    A Sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színházban bemutatták George és Lennie című előadást John Steinbeck regényei alapján Barabás Olga rendezésében.
    2008. május 27.
    Sepsiszentgyörgyi színház
A Theater Online címlapjáról ajánljuk
  • Temesvári Csiky Gergely Színház

    Krasznahorkai Sátántangója a magyar kultúra napján

    Mi más mutatná meg a magyar nyelvet beszélő közösség gondolkodásának mélységeit, mint az irodalom – ezért is döntött úgy a temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház, hogy Krasznahorkai László több nyelven is megjelent Sátántangó című regényének részleteivel ünnepli a magyar kultúra napját.
  • Interjúk

    Kubik Anna 45 esztendeje van a pályán, láttuk főszereplőként Portiának, Melindának, Grusénak, Aasenak, Muskátnénak, Lady Milfordnak, Rickl Máriának és láttuk címszereplőként Júliának, Melindának, Yermának, Johannának.
    Lovas Ildikó
  • Budapest Bábszínház

    Semmi 2.0 – amikor egy generáció újra felteszi a legnehezebb kérdéseket

    Ikonikus előadását gondolja újra a Budapest Bábszínház: a Semmi című, 13 éven át nagy sikerrel futó produkció február 20-tól Semmi 2.0 címmel, új szereposztással, friss zenei világgal és megújult vizualitással tér vissza, ezúttal a Nagyszínpadon.
  • Színek és belső tájak – Vajda Boróka festménykiállítása Kecskeméten

    Különleges arcát mutatja meg a közönségnek Vajda Boróka: a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház primadonnája ezúttal nem a színpadon, hanem a festővásznon mesél. BORO BASE című festménykiállítása január 15-én nyílik meg a színház nézőtéri büféjében.
  • Interjúk

    „Valószínűleg keveset csaltam” – beszélgetés Székely Gáborral

    Székely Gábor Kossuth-díjas rendező egyike azoknak, akik meghatározták a XX. század második felének magyar színházi életét, ízlését, alapkérdéseit. Bár ő jóval szerényebben fogalmaz. Azt mondja, talán említhetne három vagy négy darabot, amit sikerült jól megcsinálnia.
    Seres Gerda
  • Interjúk

    Öt és fél évtized a fényben

    László Béla neve több generáció számára összeforrt a szolnoki Szigligeti Színház előadásaival. Több mint ötvenöt éve dolgozik a színházi háttérben, világosítóként majd fővilágosítóként rendezők, színészek és nézők élményeit formálja láthatatlanul, mégis meghatározó módon.
    Váradi Nóra
Az oldal megjelenését támogatja:Nemzeti Kulturális Alap
© 2026. - THEATER Online - theater.hu