Hírek
A Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulatának néhány tagja, a Költészetünk Ünnepe című, a magyar lírát ünneplő rendezvény önkéntes szervezői csütörtökön adták át a Borókagyökér Egyesületet vezető Szejke Juditnak azt a jótékony célra szánt összeget, amely az idei rendezvény keretében szervezett árverés során gyűlt össze.
Az eseményen Nemes Nagy Ágnes Szomj című verse alapján vitték vászonra benyomásaikat szatmári fiatal alkotók: Nagy Gabriella, Bántó Fanni, Simionaş Varga Anna, Balog Tamás és Erdei Máté. Még aznap, a késő délutáni órákban el is árverezték a műveket, azzal a céllal, hogy a bevétellel ukrajnai bajba jutottakat támogasson a társulat. Az árverésen kelt el Sălăjan Kinczel Mircea festménye is, aki ugyan nem a helyszínen alkotott, de a jó ügy mellé állva felajánlott egy nemrég vászonra vitt József Attila-portrét.
A szervezők az összesen 1400 lejes összeggel a Borókagyökér Egyesületet támogatták, melynek székhelyén, a Lépésházban és a Lépés-szállásokon a háború kezdete óta sok száz ukrajnai menekült talált már átmeneti otthonra, hosszabb-rövidebb időre. Az egyesület vezetője elmondta, az adományból a működési költségek egy részét fedezik majd.
Válogatás az archívumból
A kisvárdai színházi találkozón a Zentai Magyar Kamaraszínház Szép Ernő Május van, tisztelt úr... – Május darabjával vendégszerepelt Mezei Kinga rendezésében.2017. június 21.
Debreceni színház
XV. Deszka Fesztivál
Debrecenben lesz május 9. és 18. között Magyarország idei egyik legnagyobb színházi eseménye, a XV. Deszka Fesztivál, 10 napon át 8 helyszínen 31 előadást láthatnak az érdeklődők. A fesztivált emellett zenei rendezvények, filmvetítések és beszélgetések is színesítik a programokat.
Sepsiszentgyörgyi színház
Vizsgaelőadás a Sepsiszentgyörgyön
A Tamási Áron Színház április 19-én mutatja be Sztojka Sebestyén Az Angyal című darabját, a vizsgaelőadás rendezője Pálffy Tibor -
Másfél óra – társasjáték a végzetről bemutató
A KGP Molnár Gusztáv és Koltai Róbert főszereplésével bemutatja a Másfél óra – társasjáték a végzetről című darabot. Gaál Ildikó rendezte felolvasószínházi előadás nyilvános főpróbája a Kugler Art Szalonban április 17-én, a premier pedig 18-án, a Soul Stage-ben lesz. -
Székesfehérvári színház
Balázs János Székesfehérváron a Vörösmarty Színházban
Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar április 15-én Balázs Jánossal, Dobszay Péterrel, Rahmanyinovval és Beethovennel várja az érdeklődőket a Farkas Ferenc-sorozatot zárókoncertjén -
Kolozsvári színház
Stuart Mária bemutatója a kolozsvári színházban
A Kolozsvári Állami Magyar Színházban április 6-án a színház nagytermében mutatja be Friedrich Schiller Stuart Mária című tragédiáját Diego de Brea rendezésében
Kolozsvári színház
Szárnyvonal – Beszélgetés Fekete Vince József Attila-díjas és Babérkoszorús költővel
A magyar költészet napja előestéjén április 10-én, a Fekete Vince József Attila- díjas és Magyarország Babérkoszorújával kitüntetett költővel a Kolozsvári Állami Magyar Színház stúdiótermében Tompa Gábor, a színház igazgatója beszélget. Közreműködik: Dimény Áron.