Büszkeség és balítélet - bemutató a Karinthy Színházban
A Karinthy Színház Női évadjának második premierje lesz november 27-én, Jane Austen Büszkeség és balítélet című romantikus vígjátéka, Karinthy Márton rendezésében.
A világirodalom 100 legfontosabb olvasmányának listáján az 50. helyen lévő romantikus regény a Büszkeség és balítélet. Van benne valami bölcs derű és az úgynevezett „női” regényeken túlmutató korszerűség, mellyel modern világunkban is megállja a helyét.
Az eredeti színmű ősbemutatójának is tekinthető produkciónkat főleg iskolásoknak, meg az élet misztériumába épp bekukkantó ifjaknak, no meg az olvasók legszélesebb rétegeinek szánjuk. Elsősorban természetesen a hölgyeknek, akik remélhetőleg magukkal hozzák férjeiket, barátjukat, eldobott, aktuális vagy kiszemelt szeretőiket és minden hozzátartozójukat előadásunkra.
A nő helye, funkciója, és szerepe az európai társadalmakban, régi, kipróbált vagy éppen alakuló, formálódó demokráciákban mára fontosabb kérdéseket vet fel, mint akár megírása idején. A Bennet család eladósorba került öt lányának férjfogási és beilleszkedési története is fontos közlendőivel keltheti fel a mai néző érdeklődését.
Szerelmes barát, kártyabolond katonatiszt, kétszínű lelkész, intrikáló idős grófnő vagy leszerelt ezredes is található közöttük. A lányok körül a korabeli és a mindenkori társadalom jellegzetes alakjai nyüzsögnek. A cselekmény pedig az angol középosztály sétálós, vidéki birtokán zajlik, romantikus kalandokkal és felfokozott érzelmekkel. Az előadás épp ezt az utat, az élet fontos állomásait hivatott bemutatni és e történet esendő kisszerűséggel, olykor pedig felemelő emberséggel megvert résztvevőit.
A főbb szerepekben Egri Mártát, Hábermann Líviát, Kéri Kittyt, Vencel Verát, Háda Jánost, Mertz Tibort, és Oberfrank Pált láthatjuk.
További szereplők: Császár Réka, Érsek Obádovics Mercédesz, Sallai Nóra, Sipos Eszter Anna, Németh Gábor, Szirtes Balázs, Varga Bálint, Vertig Tímea.