Augusztus 14-én, szerdán 17 órától a Vécsey-ház udvarán, a Partiumi Magyar Napok részeként, „Jó leszel, erős, békés és szabad” címmel szervez Kovács András Ferenc megemlékezést a Szamos Diákirodalmi Kör, a LiterArt Magyartanárok Egyesülete és a Harag György Társulat.
A műsorban fellépnek a Harag György Társulat művészei (Bándi Johanna, Kovács Éva, Laczkó Tekla és Nagy Orbán), a Szamos Diákirodalmi Kör (Hága Jázmin, Loga Szilárd Áron, Németi Nóra, Sopoian Dorka és Vizsnyovszky Barbara), illetve a Kovács Éva Poór Lili-díjas színművésznő által vezetett Szép Beszéd Stúdió növendékei (Urbán Zsófia és Vida Gábor). A műsor elején Elek György, a Szamos folyóirat főszerkesztője és Bessenyei Gedő István, a Harag György Társulat művészeti igazgatója beszél Kovács András Ferenc szatmári kötődéseiről. Részt vesznek KAF személyes ismerősei, akik emlékeikről beszélnek.
A PMN egyik fontos feladatának tartja, hogy egy-egy kulturális program megszervezésével felhívja a figyelmet olyan személyekre, akik életútjuk során kiemelkedő eredményeket értek, vagy érnek el. Kovács András Ferenc a Kölcsey Ferenc Főgimnáziumban tanult, sok időt töltött az Északi Színház falai között, költészete és szerkesztői munkája olyan szintre emelkedett, hogy Kossuth-díjjal jutalmazták.
Szatmár megyében még sokan élnek, akik személyesen ismerték, őrzik a közös emlékeket, mások versei és más írásai miatt kedvelik. Nem élte meg a 65. évét, költői hagyatéka viszont mindenki számára elérhető. A PMN-en megrendezésre kerülő beszélgetés és versműsor mindenkit ösztönözhet arra, hogy olvassa verseit és gazdagodjon érzésekkel, ismeretekkel, tudással…
Válogatás az archívumból
Sepsiszentgyörgyben a Tamási Áron Színházban bemutatták Samuel Beckett: Godot-ra várva címú előadását Tompa Gábor vendég rendezésében.
Kisvárdán június 20. és 28. között rendezték meg a határainkon túli és anyaországi magyar társulatok 37. fesztiválját, a záró napon ünnepély keretében osztották ki a zsűri által megítélt díjakat.
A nyugat-balkáni régióban eredeti szemléletű rendezéseivel már elismerést szerzett alkotó ezúttal Jeton Neziraj és Shpëtim Selmani Embertelenek című kortárs művét állítja színpadra Koszovóban.
Slava Polunin nem egy klasszikus bohóc. Ő a csönd, a játék, a melankólia és a nevetés mestere – egy olyan alkotó, aki az emberi lélek mélyebb rétegeit célozza meg, miközben szinte szavak nélkül mesél.
A Kolozsvári Állami Magyar Színházban május 30-án a színház nagyszínpadán kialakított stúdióterében kerül bemutatásra Sławomir Mrożek Tangó című abszurd drámája Keresztes Attila rendezésében.