Nagy sikerrel vendégszerepelt a PADIF diákközönsége előtt a Káosz
A Harag György Társulat és a Gyulai Várszínház koprodukciója október 29-én Szilágycsehben volt látható, az idén 25. alkalommal megrendezésre kerülő Partiumi Diákszínjátszó Fesztivál (PADIF) díjátadó ünnepélyén.
A nagymúltú rendezvénynek két és fél évtizede kitűzött célja a diákszínjátszás népszerűsítése, nemzeti tudatunk erősítése és anyanyelvünk ápolása. A PADIF-ot a Berekenye Ifjúsági Társaság, a Városi Művelődési Ház és a „Gheorghe Pop de Băseşti“ Iskolaközpont szervezi és bonyolítja le évről évre a Szilágy megyei kisvárosban.
A Határtalan Színházi Találkozó nevet is viselő rendezvény több szálon is kötődik a szatmárnémeti színházhoz: a társulat egykori színész-rendezője és volt igazgatója, a hat évvel ezelőtt elhunyt Bessenyei István évtizedeken át volt visszatérő zsűritagja, zsűrielnöke a fesztiválnak, amely az elmúlt években Szatmárnémetiben megszervezett és Bessenyei István nevét viselő diákszínjátszó fesztivál elődjének is tekinthető (az egykori ODIF mellett).
A társulat idén is képviseltette magát az értékelő bizottságban, Varga Sándor színművész személyében.
Mika Myllyaho drámáját Csábi Anna rendezésében láthatták a diákok október 29-én, 19 órától. A három nő életéről szóló előadás nagy sikert aratott a fiatalok körében, Gál Ágnes, Keresztes Ágnes és Moldován Blanka kitűnő játékával emlékezetes színházélményt nyújtott a fesztivál résztvevőinek.
Válogatás az archívumból
A Temesvári Állami Csiky Gergely Színházban bemutatják Robert Icke: A doktor című darabját a címszerepben kettős szereposztásban Andrei Șerban rendezésében.
Kisvárdán június 20. és 28. között rendezték meg a határainkon túli és anyaországi magyar társulatok 37. fesztiválját, a záró napon ünnepély keretében osztották ki a zsűri által megítélt díjakat.
A nyugat-balkáni régióban eredeti szemléletű rendezéseivel már elismerést szerzett alkotó ezúttal Jeton Neziraj és Shpëtim Selmani Embertelenek című kortárs művét állítja színpadra Koszovóban.
Slava Polunin nem egy klasszikus bohóc. Ő a csönd, a játék, a melankólia és a nevetés mestere – egy olyan alkotó, aki az emberi lélek mélyebb rétegeit célozza meg, miközben szinte szavak nélkül mesél.
A Kolozsvári Állami Magyar Színházban május 30-án a színház nagyszínpadán kialakított stúdióterében kerül bemutatásra Sławomir Mrożek Tangó című abszurd drámája Keresztes Attila rendezésében.